Türkçe    English     
  • gallery_buildings_one
  • gallery_buildings_two
  • gallery_buildings_three
  • gallery_buildings_four
  • gallery_buildings_five
  • gallery_buildings_six

Kozluca Makina 2009 yılında yurtiçi ve yurtdışı otomotiv ana ve onların yan sanayilerine kontrol aparatları konusunda hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Müşterilerimizden gelen cad datalar ve teknik resimlere göre tasarımları yapılan kontrol aparatları , imalat ve montaj işlemlerinden sonra en son 3D CMM ölçüm cihazında raporlandırılarak müşterilerimize teslim edilir. Kozluca Makina olarak müşterilerimize sadece kontrol aparatları konusunda hizmet vermekteyiz.

TASARIM

Tasarım çalışmalarımızı 2 adet iş istasyonunda gerçekleştirmekteyiz. Tasarım bölümünde çalışan mühendis arkadaşlarımız kendi bilgi birikimlerini ve müşterilerimizden gelen istekleri tasarım çalışmalarına aktarmaktadırlar . Tasarım programı olarak NX8.0 (Unigraphics ) ve VISI-CAD 20 programlarını kullanmaktayız.

İMALAT

Kozluca makina olarak CNC , NC ve üniversal tezgahlardan yararlanarak talaşlı imalat işlemlerini kaliteli ,hızlı ve ekonomik olarak üretmekteyiz.
Makina parkuru olarak ;
Primero KM-200 CNC Dik İşleme Merkezi ( 2000x850x710 mm.)
Primero KM-150 CNC Dik İşleme Merkezi ( 1500x630x620 mm.)
Primero KM-150 CNC Dik İşleme Merkezi ( 1500x630x620 mm.)
Hectomark Kalıpçı Freze Tezgahı (1000x500x500 mm.)
Üniversal Torna Tezgahı (Cap :500 mm.)
Turallar Tıg Kaynak Makinası
Tiryaki Sütunlu Matkap
Kamsan Dekopaj Makinası


3D-ÖLÇÜM

İmalatını yaptığımız parçaları 4 kişilik montaj ekibiz montajını yapıp 3D ölçüme hazır hale getirmektedir..
Kontrol aparatlarının ölçümünü Alman menşeili Mora marka ölçüm tezgahında gerçekleştirmekteyiz. Üretimini yaptığımız kontrol aparatlarının genel kabul toleransı referans yüzeylerinde ± 0.05 , kontrol yüzeylerinde ± 0.1 olacak şekilde müşterilerimize teslim etmekteyiz. 3D ölçüm makinamızın kalibrasyonunu 2 yılda bir Alman Mora firmasına yaptırmaktayız. 3D CMM makinamızın ölçüm kapasitesi 5 x 2m x 1.8m ‘ dir.